Ambasadori Japelj takim me Ambasadorin e ri të Shqipërisë në Slloveni, Oljan Kanushi

Gjatë takimit u theksuan marrëdhëniet e shkëlqyera mes Sllovenisë dhe Shqipërisë

Soreca takon ambasadorin slloven: Moment kyç për integrimin e Shqipërisë në BE

I Ngarkuari me Punë i Bashkimit Evropian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Sllovenisë në Shqipëri, Albín Otruba.

Ambasadori Japelj në Ekspozitën “Diaries 2023 The Archive as Encounter”

Fokusi i aktivitetit është Lindart dhe Shoqata e Grave Artiste Shqiptare

BE dhe Ballkani perëndimor: njëzet vjet ëndrra dhe shpresa

Deklaratë e përbashkët e Presidentes së Sllovenisë Dr. Nataša Pirc Musar, Kryeministrit të Sllovenisë Dr. Robert Golob dhe Ministres së Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Sllovenisë Tanja Fajon

Ambasadori Japejl shfleton dorëshkrimin e librit për kompozitorin e njohur slloven Bojan Adamič

Libri mbi jetën plot pasion në Shqipëri të kompozitorit Bojan Adamič do të botohet në muajin tetor.

Dita Botërore e Bletës, ministrja Krifca dhe ambasadori Japelj përurojnë një zgjua urbane

Në përurim, ambasadori Japelj prezantoi ekspozitën mbi panelet e pikturuara të kosheres, të cilat janë zeje tradicionale sllovene

Ambasada e Sllovenisë vëzhgon Zgjedhjet Vendore në Shqipëri

Ambasadori i Sllovenisë, Peter Japelj dhe Zëvendës Milena Radenkoviç u angazhuan si vëzhgues afatshkurtër