Harley Davidson: 100 vjet lavdi

Eshtë më shumë se një motoçikletë, është më shumë se një markë: është vetë ikona e mitit amerikan.

Gonxhja takon Fousek dhe Milz, promovim ndërkombëtar për Auto Moto Park Albania

Ecuria e investimit për Automotoparkun me standarde maksimale në Krastë ka nisur të tërheqë personazhe e protagonistë të huaj

Rama: Saranda mirëpret 35 mjete retro të Old Car Club – Bari (ASI)

Pjesemarrësit e turit vizitojnë qytetin antik të Butrintit.

Rama: 600 motoristë nga e gjithë bota në “Korça Moto Festival”

Festivali u gërshetua jashtëzakonisht mirë edhe me mikpritjen e traditën e mirënjohur korçare.

20 vespistë shqiptarë në Ditët Botërore Vespa 2023

Ditët Botërore Vespa 2023, këtë vit, do të organizohen në datat 15-18 qershor në Interlaken, Zvicër

Mbi 400 Vespa ikonike ndaluan në sheshin “Skënderbej”

Qendra e kryeqytetit u shndërrua në një pistë ngjyrash dhe dritash, ku Vespat shfaqën elegancën,.

Gonxhja: Adresim i sfidave të transportit rrugor me modelet më të avancuara digjitale

Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja mori pjesë në workshop-in e EU4LEA (Bashkimi Evropian për Zbatimin e Ligjit në Shqipëri).

“Le Raid des Baroudeurs”, Rama: Koleksionistët francezë të mjeteve historike vizitojnë Shqipërinë

Koleksionistët francezë të mjeteve historike “Le Raid des Baroudeurs” kanë vizituar Shqipërinë, në kuadër të një turi në 9 shtete të Evropës.

“TourAmical”, Rama: 600 të apasionuar me 265 mjete klasike nga Belgjika zbukuruan Tiranën

Kryeministri Edi Rama ndan në rrjetet sociale pamje nga turi ‘Tour Amical’, i cili zhvillon edicionin e 19-të të tij me destinacion Sofje – Prishtinë – Shkup – Tiranë – Budva – Dubrovnik.

Katër ditë magjike “Retro” të “Touramical” në Tiranë!

290 makina retro të markave më prestigjioze ofrojnë spektakël në Sheshin “Italia” në kryeqytet