Diplomacia kulturore, “Një histori e shkurtër e Azerbajxhanit”, libri i Dr. Dorian Koçi

Akademia e Shkencave të Shqipërisë bëri promovimin e librit të Dr. Dorian Koçit, “Një histori e shkurtër e Azerbajxhanit”.

Xhaçka: Të mjerueshme, deklaratat e ministrit britanik të Emigracionit!

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, ka reaguar pas deklaratave të ministrit britanik të Emigracionit, Robert Jenrick

Presidenti Begaj pret De Sanctis: Prezenca e OSBE-së, partner i rëndësishëm

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj pret kreun e ri të prezencës së OSBE-së në Tiranë, Guido De Sanctis

Festivali Kulturor Shqipëri-Izrael, një risi në skenën shqiptare dhe ballkanike

Në datat 12-21 shtator 2021, Tirana do të mirëpresë Festivalin Kulturor Shqipëri-Izrael, një event i jashtëzakonshëm.

Alex Soros takon në Durrës qytetarët e ardhur nga Afganistani

Alex Soros, i cili drejton fondacionin “Open Society Fondations” themeluar nga babai i tij, George Soros, me shtrirje në shumë vende të botës ndodhet në Durrës për tu takuar me qytetarët afganë të strehuar atje.

“Erdhëm nga ferri në parajsë” – Rama u çon dhurata fëmijëve afganë në Durrës

Me dhurata dhe me urimin për një jetë më të mirë, kryeministri Edi Rama u ka uruar mirëseardhjen afganëve të strehuar mes Durrësit dhe Kavajës

Valentina Leskaj: Miratimi nga Shqipëria i Përkufizimit IHRA të Antisemitizmit një ngjarje e rëndësishme!

Nga Valentina Leskaj, anëtare në Bordin Këshillues në Lëvizjen Kundër Anti-Semitizmit (CAM)

Richard Grenell: Shqipëria shumë e bukur, Edi Rama një vizionar

Ish i dërguari i presidentit Donald Trump, për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, intervistë për News 24.

Yuri Kim në “Mik Festival”

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, mori pjesë në “Mik Festival”, i cili u zhvillua në Kishën e Maligradit në Pustec, Qarku i Korçës.

Ambasadorët e SHBA dhe Izraelit në Iftarin e organizuar nga Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve

Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Haxhi Dede Edmond Brahimaj shtroi iftar me rastin e muajit të Ramazanit. Morën pjesë edhe ambasadorja amerikane Yuri Kim me
ambasadorin e Izraelit, Noah Gal Gendler.