Kivi, fruti me përfitimet e jashtëzakonshme shëndetësore

Kivi ka përmbajtje të lartë të vitaminës C, A dhe E

Jo vetëm si bimë mjekësore, gjithçka rreth hithrave

Pas studimeve është konkluduar se hithrat përmbajnë ingredientë që mund të ulin inflamacionin.

Njihuni me vitaminën P dhe vlerat e saj të shumta në shëndet

Kjo vitaminë është në fakt një grupim flavonoidësh, të cilët në vetvete janë pigmente natyralë që prodhojnë ngjyrën e verdhë, të kuqe ose vjollcë e blu tek bimët.

Ndihmon edhe zemrën, pesë arsye përse duhet të hani më shumë rrush të zi

Rrushi i zi në veçanti është ndër më të pasurit me antioksidantë, të cilët e mbrojnë organizmin nga shumë sëmundje të ndryshme.

12 perimet më të pasura me lëndë ushqyese që duhet të konsumoni

Perimet janë të pasura me fibra, vitamina, minerale dhe antioksidantë

Fryma e marrëdhënieve në çift

Të ndërtosh një marrëdhënie cilësore në çift nuk është dhe aq e lehtë sa mendojmë.

Nëntë çajra që ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të stomakut

Kur stomaku juaj jep shqetësime, konsumi i një filxhani çaji të nxehtë është një mënyrë e thjeshtë për të lehtësuar simptomat tuaja.

Gabimi që mund të shkatërrojë një intervistë pune në një minutë

Një intervistë pune nuk fillon kur bëhet pyetja e parë, por sapo hyni në derë sjellja juaj gjykohet.