Peleshi: Njësia ushtarake e mbrojtjes kibernetike, kontribut në gjithë ekosistemin kombëtar

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi përcolli pamje nga qendra e re e Sigurisë Kibernetike,

Peleshi: “Strong Balkan 23”, forcim i bashkëpunimit ushtarak në nivel rajonal

Rreth 220 forca speciale, jo vetëm nga Shqipëria, por edhe 7 vendet e rajonit, u mblodhën në Bizë

Peleshi: Buxheti 2024 përmbush angazhimin e NATO-s, në janar përurojmë bazën ajrore të Kuçovës

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi prezantoi në Komisionin për Sigurinë Kombëtare, projektbuxhetin e vitit 2024

Buxheti 2024 për Ministrinë e Mbrojtjes, investime për sigurinë dhe fuqinë ushtarake

Buxheti i Ministrisë së Mbrojtjes do të jetë gjithsej 48,338,376 lekë. Ai është ndarë në disa kategori kryesore të shpenzimeve.

Konsultimet me SHBA, Peleshi: Shqipëria, garant i vlerave demokratike dhe perëndimore

Delegacioni amerikan kryesohej nga Spencer Boyer, zëvendësndihmëssekretarin amerikan të Mbrojtjes për Politikat Evropiane dhe NATO-n.

Peleshi: Gjeneralmajor Ristuccia, rol aktiv në menaxhimin e situatës në veri të Kosovës

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi priti sot në takim gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, i cili mbyll mandatin e tij si komandant i KFOR.

Peleshi pret homologun e Kosovës: Vijojmë mbështetjen në proceset euroatlantike

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi priti sot ministrin e ri të Mbrojtjes të Republikës së Kosovës, Ejup Maqedonci

Peleshi: Efektivët shqiptarë përfundojnë me sukses misionin në Greqinë e goditur nga zjarret masive

Efektivët shqiptarë përfundojnë me sukses misionin në Greqinë e goditur nga zjarret masive.

Peleshi takon Joly: Mirënjohje për mbështjetjen e Kanadasë në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi zhvilloi sot një takim me ministren e Jashtme të Kanadasë, Mélanie Joly.

Stërvitje e përbashkët me SHBA, Peleshi: Forcim i mëtejshëm i lidhjeve tona

Është mbyllur stërvitja mes Regjimentit të Operacioneve Speciale të vendit tonë, Forcave Speciale të SHBA dhe Maqedonisë së Veriut.