Në “Perandorinë e Diamanteve” të argjendarit shqiptaro-hebre Sokol Pirra

Argjendari shqiptaro-hebre, Sokol Pirra, është një ndër më të njohurit në Shqipëri dhe më të vlerësuarit, për finesën e punimeve

Po merrte pjesë në një ceremoni, rrëzohet Biden pasi u pengua në podium

Presidenti Joe Biden u pengua dhe u rrëzua teksa përfundonte dhënien e diplomave në fillimin e Akademisë së Forcave Ajrore të SHBA në Kolorado.

Osmani takim me Vuçiç: S’ishte i interesuar për paqe

Franca e Gjermania i kërkuan Kosovës dhe Serbisë të mbajnë zgjedhje të reja në komunat e veriut, aty ku prej disa ditësh janë rritur tensionet

Turistë polakë eksplorojnë Parkun Kombëtar “Mali i Tomorit”

Rreth 30 turistë nga Polonia kanë zgjedhur të eksplorojnë Parkun Kombëtar “Mali i Tomorit”.

Ish-presidenti brazialian De Mello dënohet për korrupsion

Ish-presidenti brazilian, Fernando Collor de Mello u dënua me tetë vjet e 10 muaj burg për ryshfet dhe pastrim parash.

“Çështja I.M.”, AIDSSH: Jemi në pritje të vendimit të arsyetuar të Gjykatës së Apelit

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit reagoi sot pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm

Egnatia në histori, fiton Kupën e Shqipërisë

Skuadra rrogozhinase fiton për herë të parë Kupën e Shqipërisë pasi mposhti në finale Tiranën me rezultatin 1-0

Manja takon shefin e Inspektoratit Francez të Drejtësisë, Straudo

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja priti sot në një takim Christophe Straudo, shef i Inspektoratit Francez të Drejtësisë.

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në takimin e Komunitetit Politik Evropian (EPC) në Moldavi.

“Defender Europe 2023”, Peleshi: NATO dhe aleatët janë më të fortë së bashku

Stërvitja shumëkombëshe “Defender Europe ‘23” përmbylli aktivitetet e saj në territorin e Shqipërisë.