Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Dhurimit Vullnetar të Gjakut

Denaj në Lushnjë: Teknologjia e re, ndikim në përmirësimin e prodhimit

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj vizitoi sot Qendrën e Transferimit të Teknologjive Bujqësore (QTTB) në Lushnjë.

Rama: Piramida e Tiranës nderohet me çmim nga “WAN Awards EMEA”

Piramida e Tiranës ka marrë një tjetër çmim nga juria e “WAN Awards EMEA”, vlerësuese e projekteve arkitekturore më novatore nga e gjithë bota.

Peleshi në Ministerialin e NATO-s: Shtojmë investimet për mbrojtjen

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mori pjesë në Ministerialin e ministrave të Mbrojtjes së vendeve të NATO-s, të zhvilluar në Bruksel.

“Dallga Kuqezi”, Rama: Shqipëria e ka fituar Europianin e saj

Mbi 50 mijë tifozë të Shqipërisë do të jenë të pranishëm në stadiumin e Dortmundit për të ndjekur nga afër ndeshjen e të shtunës të Grupit B në EURO2024 kundër Italisë.

Anëtarësimi në SEPA, Sejko: Përfitime në fushat e tregtisë, turizmit, remitancave e investimeve direkte

Banka e Shqipërisë dorëzoi zyrtarisht aplikimin pranë Këshillit Evropian të Pagesave për anëtarësimin e Shqipërisë në SEPA

Rrumbullaku pret kreun e INTERPOL: Bashkë kundër krimit të organizuar

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, priti në një takim presidentin e INTERPOL-it, gjeneral major Ahmed Naser Al-Raisi

Tarifat për makinat elektrike të prodhuara në Kinë, një Boomerang për qytetarët dhe ekonominë evropiane

Konsumatorët evropianë ndiejnë se cilësia, siguria dhe garancia e produkteve dhe e shërbimeve kineze është pjesë e jetës së tyre të përditshme.

Komisioni për antikorrupsionin, Nikolla: Impuls të ri reformave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Komisioni i Posaçëm ka për objekt hartimin dhe miratimin e një Plani Kombëtar Veprimi, me kohështrirje afatgjatë dhe të qëndrueshme për adresimin e sfidave përkatëse

Trajnimi i sipërmarrësve të rinj, Ibrahimaj takim me kryetaren e ICC

Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit, Delina Ibrahimaj u takua sot me kryetaren e Dhomës Ndërkombëtare të Tregtisë (ICC), Maria Fernanda Garza,