Lidhje me oligarkun rus, arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI-së

Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal u arrestua për lidhje me oligarkun rus, miliarderin Oleg Deripaska.

SHBA përcakton grupin Wagner si Organizatë Kriminale Ndërkombëtare

Shtetet e Bashkuara do të vendosin javën e ardhshme sanksione shtesë kundër kompanisë ushtarake private ruse Wagner Group

Mediat amerikane: Shefi i CIA, bisedime sekrete me Zelenskyn në Kiev

Drejtori i CIA, William Burns, ka udhëtuar javën e kaluar në Ukrainë për të zhvilluar bisedime sekrete me presidentin Zelensky.

Zbulohet “bunkeri i blinduar” i Matteo Messina Denaro, kryemafiozit të Cosa Nostra

Dhoma sekrete ishte e fshehur pas një gardërobe të mbuluar me rroba

Ngritja dhe rënia e Yakuza, mafias së frikshme japoneze

Dënimet më të gjata me burg dhe konfiskimi i aseteve, demotivuan rekrutët e mundshëm dhe sollën tkurrje të radhët e organizatës

Arrestimi i Matteo Messina Denaro “tërmet” për mafian, por “Cosa Nostra” është ende e fortë

Të dhënat që dëshmojnë vrasjet që ka kryer Matteo Messina Denaro janë të mjaftueshme për të mbushur një varrezë

“Ia arritëm, Xhovani… Pas 30 vitesh!!!”, letra që u la mbi varrin e Falkones pas arrestimit të bosit të Cosa Nostra

Pas arrestimit të bosit të Cosa Nostra, Matteo Messina Denaro dikush la një letër mbi varrin e Giovanni Falcone, në kishën e San Domenico-s në Palermo.

CIA zbuloi komplotin e Rusisë për të vrarë Zelenskin

Përpara nisjes së luftës në Ukrainë ka pasur një komplot për vrasjen e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Si shpëtoi për 30 vjet Matteo Messina Denaro, kryemafiozi i Cosa Nostra

Kreu i Cosa Nostra-s dhe i arratisuri kryesor italian nuk gjendej prej 30 vitesh, edhe pse tashmë diheshin shumë gjëra për të.

Arrestohet pas tri dekadash bosi i mafias italiane

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni tha se kapja e Messina Denaros është një fitore e madhe e shtetit