“Udhët V”, 19 pedagogë të Fakultetit të Arteve të Bukura ekspozojnë në Galerinë FAB

Kjo është pjesa e dytë e edicionit të 5-të të kësaj ekspozite. E hapur deri, më 20 janar 2024.


Nga Dash Frashëri

“UDHËT V”

19 pedagogë të Fakultetit të Arteve të Bukura pranë Universitetit të Arteve, sjellin një ndër ekspozitat më të veçanta në Galerinë FAB (1o-20 janar 2024), të kthyer tashmë në një traditë .Kjo është pjesa e dytë e edicioni i 5-të të këtij formati. I pari u realizua në muajin dhjetor 2023.

Pjesëmarrës në këtë ekspozitë janë: Gazmend Leka, Genc Mulliqi, Vladimir Myrtezai, Sadik Spahija Fatmir Miziri, Kreshnik Xhiku, Ardian Isufi, Edmond Gjikopulli, Albes Fusha, Shpëtim Kërçova, Vladimir Llakaj, Merita Selimi, Mikel Temo, Ilir Butka, Ilir Kaso, Helidon Haliti, Edison Çeraj, Lindar Muça dhe Harri Aleksi.

Në ekspozitën e dhjetorit 2023 morën pjesë: Artan Buca, Artan Peqini, Ardian Kapo, Ardian Pepa, Anisa Paturi, Blerina Pagaria, Dea Tili, Dritan Nasi, Ergys Krisiko, Ermal Baboçi, Florian Haxhiyseni, Genc Përmeti, Gentjan Tabaku, Genti Spirollari, Mariglen Buzali, Orestia Kapidani, Orlis Vathi, Parid Dule, Rosita Habazaj, Valbona Karaboja, Viktor Ferraj dhe Xhovana Preçetaj.

Nuk mund ta humbisja këtë ekspozitë krijimesh profesionistësh.


Te punët e Helidon Halitit


Te puna e Gazmend Lekës


Pranë veprës së Ilir Kasos

***

Punët e paraqitura në edicionin e dytë

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA