Ambasadorja Faber: Shqipëria qëndron çdo ditë me Ukrainën!

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA ishte në “Shtëpinë e Ukrainës” dhe shkruajti mesazhin e saj të solidaritetit


Në përkujtim të njëvjetorit të luftës të sulmit të paprovokuar të Rusisë ndaj Ukrainë, shumë zyrtarë të lartë amerikanë, ambasadorë të akredituar në SHBA, diplomatë dhe qytetarë nga Uashington DC ju bashkuan ambasadores Oksana Markova në Shtëpinë e Ukrainës, për të kujtuar trimërinë dhe sakrificat e qytetarëve të vendit të saj.

Edhe Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Faber, mori pjesë dhe ashtu si shumë nga pjesëmarrësit shkruan mesazhe solidariteti me këtë rast

Postimi i Ambasadores së Shqipërisë në SHBA

Dje, sot dhe çdo ditë, Shqipëria ?? qëndron me # Ukrainën ??.

Në përkujtim të një viti të luftës së Ukrainës kundër agresionit brutal të Rusisë, shumë zyrtarë, ambasadorë, diplomatë dhe qytetarë nga Uashington DC ju bashkuan ambasadores Oksana Markova në Shtëpinë e Ukrainës, për të kujtuar trimërinë dhe sakrificat e qytetarëve të vendit të saj. Ambasadorja Floreta Faber, ashtu si shumë nga pjesëmarrësit shkruan mesazhe solidariteti me këtë rast.

#SlavaUkraini

Dje, sot dhe çdo ditë, #Shqipëria?? qëndron me #Ukrahinën?? . Në përkujtim të një viti të luftës së Ukrainës kundër…

Posted by Albanian Embassy to the US on Saturday, February 25, 2023

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.