Bashkëpunimi në turizëm, ambasadori spanjoll takon kryebashkiakun e Sarandës

Ambasadori Alvaro Renedo Zalba, pati një takim kryetarin e ri të Bashkisë së Sarandës, Oltion Çaçi.


Ambasadori i Spanjës në Shqipëri, Alvaro Renedo Zalba, pati një takim të frytshëm me kryetarin e ri të Bashkisë së Sarandës, Oltion Çaçi.

Sipas njoftimit të ambasadës spanjolle në rrjetet sociale, ata diskutuan mundësitë për bashkëpunim në fushën e turizmit, ku Spanja është lider botëror, në kuadër të Presidencës së pestë spanjolle të Këshillit të BE-së.

“Falenderojmë kryetarin për mirëpritjen e ngrohtë dhe vullnetin e mirë në forcimin e bashkëpunimit midis Spanjës dhe bashkisë së bukur të Sarandës”, shkruan ambasada spanjolle.

Ambasadori Renedo pati një takim të frytshëm me kryetarin e ri të Bashkisë së Sarandës, @Oltion Çaçi.

Diskutuan…

Posted by Embajada de España en Tirana on Friday, August 18, 2023

“Artivizim për një transformim social të përgjegjshëm”

Qendra për Hapje dhe Dialog dhe Instituti Italian i Kulturës prezantuan ekspozitën e mjeshtrit ndërkombëtar Michelangelo Pistoletto

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Artivizim për një transformim social të përgjegjshëm”

Qendra për Hapje dhe Dialog dhe Instituti Italian i Kulturës prezantuan ekspozitën e mjeshtrit ndërkombëtar Michelangelo Pistoletto