Kryebashkiaku i Vlorës, Dredha: Kryeministrja Meloni, “turistja e nderit”!

Kryeministrja Italiane Giorgia Meloni, është larguar nga vendi ynë, duke mbyllur pushimet në rivierën shqiptare.


Kryeministrja Italiane Giorgia Meloni, është larguar nga vendi ynë, duke mbyllur pushimet në rivierën shqiptare.

Meloni u kthye në Itali me traget nga porti i Vlorës. Ajo në traget u shoqërua nga kryebashkiaku i Vlorës, Ermal Derdha, i cili publikoi dhe një foto me kreun e qeverisë së Italisë, ndërsa e cilësoi “turistja e nderit”

“Turistja e nderit” e la Vlorën me përshtypje fantastike! Faleminderit Kryeministre Meloni dhe je gjithmonë shumë e mirëpritur në Vlorë”, shkruan kryebashkiaku Dredha, teksa ka falenderuar Melonin që ka zgjedhur Vlorën dhe jugun e Shqipërisë për të kaluar pushimet e saj.

“Turistja e nderit” e la Vlorën me përshtypje fantastike! Grazie Presidente Meloni ed e sempre benvenutissima a Valona 🇦🇱❤️🇮🇹

Posted by Ermal Dredha on Thursday, August 17, 2023

Kryeministrja e Italisë Gjorgia Meloni erdhi në Shqipëri të hënën për të kaluar disa ditë pushime me familjen e saj në vendin tonë, pas një ftese të bërë nga Kryeministri Edi Rama. Vizita e saj në Shqipëri tërhoqi vëmendjen e mediave të gadishullit apenin që komentuan se si Shqipëria është kthyer në një destiancion tursitik për Italianët.

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!