Peleshi takim me të rinjtë shqiptarë pjesë e stafit ndërkombëtar të NATO-s

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi zhvilloi një takim me të rinjtë shqiptarë, pjesë e stafit ndërkombëtar në selinë qendrore të NATO-s në Bruksel.

Sulmi i Iranit kundër Izraelit, Peleshi: Mbështesim përpjekjet për paqe

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi dënoi sot me forcë sulmin e paprecedentë të Iranit ndaj Izraelit.

Peleshi në takimin e Grupit të Kontaktit për Ukrainën: Të angazhuar në përpjekjet ndërkombëtare

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi mori pjesë në takimin e Grupit të Kontaktit për Ukrainën UDCG, së bashku me 50 aleatë dhe partnerë nga e gjithë bota.

Peleshi: Dënojmë me forcë sulmin në Odesa, jemi krah Ukrainës heroike

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi dënoi sot sulmin e radhës të Federatës Ruse në Odesa.

Dronët “Bayraktar”, Peleshi: Përkushtim ndaj sigurisë kombëtare

Ministri i Mbrojtjes: Tre dronët Bayraktar të blerë në Turqi po montohen në bazën e Kuçovës

Peleshi: Marrëveshja e bashkëpunimit ushtarak me Turqinë, shprehje e raportit të ngushtë mes vendeve

Shqipëria dhe Turqia nënshkruan marrëveshje e bashkëpunimit mes dy vendeve në fushën ushtarake.

Peleshi, në takimin e ministrave të Mbrojtjes të NATO-s në Bruksel

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ndodhet në Bruksel ku po merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes së vendeve anëtare të NATO-s.

Peleshi: Trupat shqiptare, profesionalizëm të lartë në stërvitjen shumëkombëshe në Letoni

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ndau foto në rrjetet sociale nga kjo stërvitje shumëkombëshe

Peleshi me efektivët shqiptarë në misione paqeruajtëse: Të vendosur të luajmë rolin tonë në rajon

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi dhe Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura gjeneralmajor Arben Kingji zhvilluan një bisedë online me efektivët shqiptarë që kontribuojnë në misionet tona jashtë vendit.

Peleshi: Njësia ushtarake e mbrojtjes kibernetike, kontribut në gjithë ekosistemin kombëtar

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi përcolli pamje nga qendra e re e Sigurisë Kibernetike,