Kamberi takon Kurtin: Shqiptarët e diskriminuar të Luginës nuk duhet të mbeten pa zë përfaqësimi

Partnerët e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon – Shaip Kamberi”, kanë zhvilluar sot një takim në Prishtinë

Zbardhet draft-statuti i BE për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë

Drafti siguron se Asociacioni nuk do të ketë kompetenca ekzekutive.

“The Fragments”, ekspozita e bukur e piktorit kosovar Gjyljan Fetaj në Athinë

Me 45 pikturat e tij, piktori ka pasqyruar përditshmërinë në Kosovën e viteve të 90-ta të shekullit të kaluar.

Ministri i Jashtëm serb: Kosova nuk do të bëhet kurrë anëtare e OSBE-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë sot në Shkup, ku po mbahet Këshilli i 30-të Ministror i OSBE-së, se Kosova nuk do të bëhet kurrë anëtare e asaj organizate.

Raporti i KE-së për Kosovën: Duhet bërë më shumë për dialogun, sfidë mbetet kriza në veri

KE: Kosova ka progres të limituar në pothuajse të gjitha pikat që shqyrton Komisioni Evropian në raportin e progresit.

Rama: Krenar për kontributin tonë, mbështesim Kosovën në zbatimin e marrëveshjes bazë me Serbinë

Kryeministri: Së shpejti do të shkoj në Prishtinë për të treguar personalisht mbështetjen time

Hovenier: Ne e mbështesim Kosovën si shtet të pavarur demokratik dhe sovran

Ambasadori amerikan në Kosovë ka vlerësuar se ka një hap pozitiv nga takimet e ndara të Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiç me liderët e shteteve kryesore të BE-së.

KFOR rrit praninë ushtarake në kufi me Serbinë, mbërrijnë trupa shtesë nga Britania e Rumania

KFOR ka njoftuar se 200 ushtarë britanikë dhe më shumë se 13O nga Rumania kanë mbërritur në Kosovë, duke rritur praninë e trupave në kufi me Serbinë.

Haradinaj takohet me Ramën: Ja çfarë i kërkova!

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me kreun e qeverisë Edi Rama në Tiranë.

Sulmi ndaj Kosovës, Parlamenti Evropian miraton rezolutën e posaçme

Parlamenti Evropian miratoi sot rezolutën e posaçme për aktin terrorist të ndodhur më 24 shtator në Banjskë, në veri të Kosovës