Kurti takim me Roth: Serbia të zmbrapset nga refuzimi i pjesëve të Marrëveshjes Bazike

Në kuadër të Samitit të Procesit të Berlinit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takoi kryesuesin e Komisionit për Punë të Jashtme të parlamentit gjerman, Michael Roth.

Sulmi serb në Banjskë, DASH: I koordinuar dhe i planifikuar

Departamentit Amerikan të Shtetit: të dalin para drejtësisë përgjegjësit

Rama: Dialogu Kosovë-Serbi të ngrihet në nivelin e një konference ndërkombëtare

Rama: Më shumë se kurrë më parë nevojitet një format i ri i dialogut të normalizimit

Agresioni i Serbisë, Borrell dënon sulmin terrorist kundër Policisë së Kosovës

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell ka folur me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pas sulmit kundër Policisë së Kosovës.

Escobar: I shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë (REL) se është i shqetësuar me mesazhet që vijnë nga Prishtina

​Shqipëria merr presidencën e KS të Kombeve të Bashkuara, Osmani uron Begajn dhe Ramën

Osmani: Është e rëndësishme që Kosova dhe Shqipëria të vazhdojnë të qëndrojnë të bashkuar në promovimin e vlerave tona të përbashkëta

Presidentja e Kosovës vizitë zyrtare në Shqipëri në datat 4-5 Shtator

Osmani do të vijë në Shqipëri me ftesë të Presidentit Bajram Begaj dhe do të pritet me ceremoni zyrtare.

Emigrantët dërguan në Kosovë 633 milionë euro

Remitencat më të shpeshta u regjistruan nga Gjermania por nuk munguan as nga Zvicra e Amerika.

Zbulohet dedikimi i Perandorit Justinian për Dardaninë, dëshmi e rëndësishme historike

Një zbulim që formëson historinë, një dedikim i fuqishëm nga Perandori Justinian është zbuluar në Lokalitetin Arkeologjik Ulpiana, të Kosovës.

Osmani kërkon ndihmën e SHBA-së për përshpejtimin e anëtarësimit të Kosovës në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka kërkuar ndihmën e Shteteve të Bashkuara gjatë një takimi me senatorin amerikan, Jack Reed