SHBA i kërkon Serbisë lirimin pa kushte të tre pjesëtarëve të policisë së Kosovës

Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar lirimin pa kushte të tre pjesëtarëve të policisë së Kosovës të ndaluar nga forcat serbe.

Forcat speciale serbe marin peng tre policë kufitarë kosovarë

Tre policë në veri të Kosovës janë marrë peng nga forcat speciale serbe.

Vendosja e NATO-s, Rama: Ditë reflektimi për ta nxjerrë Kosovën nga qorrsokaku i grindjes me aleatët

Kryeministri Edi Rama kujtoi sot vendosjen e NATO-s në Kosovë në 12 qershor 1999,

Shtëpia e Bardhë publikon raportin, ja sa është numri i ushtarëve amerikanë në Kosovë

Shtëpia e Bardhë ka publikuar raportin vjetor të Kompetencave të Luftës rreth dislokimeve të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara të pajisura për luftim.

Ismail Kadare dekorohet me urdhrin “Hasan Prishtina”

Shkrimtari Ismail Kadare është dekoruar me urdhrin “Hasan Prishtina”, nga presidentja Vjosa Osmani.

Osmani takim me Vuçiç: S’ishte i interesuar për paqe

Franca e Gjermania i kërkuan Kosovës dhe Serbisë të mbajnë zgjedhje të reja në komunat e veriut, aty ku prej disa ditësh janë rritur tensionet

Rizvanolli: Kosova do të futet në Bursën e Energjisë në shtator

Ministrja e Kosovës për Ekonominë, Artane Rizvanolli bëri të ditur se, Kosova do të futet në Bursën e Energjisë (ALPEX) në muajin shtator.

Begaj-Van der Bellen: Dialogu, rruga e vetme për Kosovën dhe Serbinë!

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, pret presidentin e Austrisë, Alexander Van der Bellen

Borrell: Kosova dhe Serbia u pajtuan për zbatimin e planit europian

Pas rreth 12 orë bisedimesh që i cilësoi të vështira, palët janë pajtuar të respektojnë të gjitha pikat e planit europian

Kosova pa viza në Bashkimin Europian

Ministrat e Brendshëm të 27 vendeve të BE miratuan sot vendimin për liberalizimin e vizave për Kosovën