Presidenti malazez: Njohja e Kosovës është çështje e përfunduar për Malin e Zi

Presidenti Jakov Milatoviç tha se njohja e pavarësisë së Kosovës, anëtarësimi i Malit të Zi në NATO dhe sanksionet ndaj Rusisë janë çështje të përfunduara.

Kosova dëbon dy serbë për “pjesëmarrje në protesta të dhunshme” në veri

Ndaj tyre është caktuar masa e dëbimit nga Kosova dhe ndalimi i hyrjes në shtet për tri vjet

Petkoviçit i refuzohet hyrja në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës nuk e ka aprovuar kërkesën e Petar Petkoviçit për të hyrë në Republikën e Kosovës.

Osmani: Dhuna në Kuvend, dëmi më i madh që mund t’iu bëhet institucioneve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas rrahjes që ndodhi sot në seancën plenare mes deputetëve të PDK-së dhe kabinetit qeveritar.

Dhuna në Kuvend, Rama: Turp që i bën dëm Kosovës edhe ndërkombëtarisht

Kryeministri Edi Rama reagoi sot pas ngjarjes së ndodhur në Kuvendin e Kosovës

Rutte dhe Bettel do të vizitojnë Kosovën

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte dhe kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel do të vizitojnë javën e ardhshme Kosovën.

Rama: Rajoni ynë nuk mund të merret zvarrë nga një konflikt krejt i kotë

Kryeministri Edi Rama e cilësoi një lajm të mirë idenë e konferencës të nivelit më të lartë Kosovë-Serbi

Lirohen policët e rrëmbyer në veri të Kosovës

Tre policët e rrëmbyer më 14 qershor nga forcat serbe brenda territorit të Kosovës, janë liruar sot

Sulmoi gazetarët në Veri të Kosovës, arrestohet Dalibor Spasiq

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka përgëzuar njësitet përkatëse të Policisë së Kosovës

Escobar: Ata që refuzojnë partneritetin do të kenë pasoja

Në një konferencë për media, Escobar ka potencuar se kërkojnë nga Kosova dhe Serbia të ndërmarrin hapa për stabilitet.