Forcat Ushtarake Shqiptare në misionin e KFOR-it në Kosovë

Efektivat e FARSH shërbejnë në misione në Letoni, Bullgari, Sudanin e Jugut dhe Bosnjë-Hercegovinë.

Kosova dhe siguria kibernetike, sipas modelit amerikan!

Viti 2008, kur u shpall Pavarsia e Kosovës, përkon edhe me themelimin e kompanisë sime për shërbimet në teknologjinë informative.

15 vjet nga Shpallja e Pavarësisë së Kosovës!

Kosova u shpall e pavarur më 17 shkurt të vitit 2008, në ora 15:39.

Nga Izraeli në Ballkan: Shqipëri, Kosovë dhe Mali i Zi

Një reportazh i bukur, i shkruar nga gazetari amerikano-izraelit, Larry Luxner, për gazetën “The Times of Israel”

Begaj takim me Osmanin: Kosova e Pavarur iu ka dhënë shtetasve të saj dinjitetin e merituar!

Presidenti Bajram Begaj, u prit sot në Prishtinë nga homologia Vjosa Osmani, ku e uroi për 15-vjetorin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës

Biden letër Osmanit: SHBA do të vazhdojë të mbështesë Kosovën!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka uruar Kosovën për 15-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë

15-vjetori i Pavarësisë, Begaj: Shqipëria, gjithmonë në krah të Kosovës!

Presidenti Bajram Begaj është pritur në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Shteti i Iowa në SHBA shpall 17 shkurtin si Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Vendimi u mor nga Guvernatorja e Shtetit të Iowas, Kim Reynolds ?? ??

Një ditë krenarie, për shtetin e Kosovës!

Në Pallatin e Rinisë u mbajt ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 57-të e Policisë së Republikës së Kosovës.

Edi Rama: Prizreni të jep përherë një kënaqësi të posaçme!

Kryeministri, së bashku edhe me bashkëshorten e tij dhe djalin kanë vizituar qytetin e Prizrenit, në Kosovë