“Gati të japim jetën për Kosovën”, Osmani ndan mesazhin e ushtarëve amerikanë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndarë në rrjetet sociale një mesazh të ushtarëve amerikanë të Gardës Kombëtare të Teksasit, të cilët kanë shërbyer në Kosovë.

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Raporti vjetor i NATO-s: Prania e aleancës në Kosovë, kyçe për Ballkanin

Tani misioni i KFOR-it i ka 4.700 pjesëtarë në Kosovë, përfshirë edhe forcën rezervë.

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Krerët urojnë pavarësinë e Kosovës: Jemi më të fortë se kurrë!

Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur në oborrin e Qeverisë, për nder të pavarësisë.

Von Cramon për njohjen e targave RKS nga Serbia: Hap drejt njohjes de facto

Për raportuesen e Kosovës në Parlamentin Evropian, njohja e targave RKS nga ana e Serbisë, përbën praktikisht një hap drejt njohjes de fakto.

Emiratet e Bashkuara Arabe i heqin vizat Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani bëri të ditur se, Emiratet e Bashkuara Arabe kanë hequr vizat për Kosovën.

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit: Presim nga qeveria e re në Serbi të respektojë marrëveshjet me Kosovën

O’Brien: E ardhmja e rajonit është futja e dy vendeve në tregun e përbashkët evropian dhe anëtarësimi në BE.

Ekspertët: Konflikti Kosovë-Serbi, një “bombë”në mes të Evropës

Revista gjermane “Cicero” i ka kushtuar një artikull rrjedhës së tensionuar të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Kamberi takon Kurtin: Shqiptarët e diskriminuar të Luginës nuk duhet të mbeten pa zë përfaqësimi

Partnerët e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon – Shaip Kamberi”, kanë zhvilluar sot një takim në Prishtinë