Përurohet Pllakata përkujtimore e Nënë Terezës në Becej të Serbisë

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, mori pjesë në Meshën Episkopale të organizuar nga Kisha e Virgjëreshës Marie.

“Dita e Kujtesës”, ambasadori Canaj: Lutjet tona janë për martirët e kombit hebre

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, mori jesë në Ceremoninë e Ditës së Kujtesës, organizuar nga Ambasada e Izraelit në Beograd.

Ambasadori Canaj takim me Drejtuesin e Zyrës së NATO-s në Serbi

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi njët takim me Drejtuesin e Zyrës së NATO-s në Serbi, Brigadier Gjeneral, Z. Giampiero Romano

Diplomacia ekonomike, ambasadori Canaj takim me CeO-n e spitalit elitar në Beograd

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, vizitë në një nga spitalet më elitare në Beograd, “Colic Hospital”,

Shqipëria në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit në Beograd

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, vizitoi stendën për Shqipërinë. Interesim i madh nga operatorët

Ambasadori Canaj, takime me drejtuesit e partive shqiptare në Luginën e Preshevës

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me Drejtuesit e Aleancës për Luginën, Partisë për Veprim Demokratik, Unioni Demokratlk Shqiptar dhe Partisë Demokratike Shqiptare.

Canaj pret Adjalin, UNHCR: Shqipëria model për vendet e tjera për strehimin e afganëve

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Përfaqësuesin e United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR), Soufiane Adjali

Bashkëpunimi në qarqe akademike dhe universitare, ambasadori Canaj takon Prof. Dr. Branislav Dordevic

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi zhvilloi një takim me Drejtorin e Institutit Ndërkombëtar për Politikë dhe Ekonomi.

“Ukraine-South East Europe Sammit” në Tiranë, ambasadori Canaj takon homologun ukrainas

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj zhvilloi një takim me ambasadorin e Ukrainës në Serbi, Volodymyr Tolkach.

Shfaqja e filmave të Xhanfize Kekos në Serbi, ambasadori Canaj takon Panteliç dhe Zelenoviç

“The Tribute to Xhanfise Keko” do të mundësojë shfaqjen në Beograd të pesë filmave të regjizores së famshme