Përurohet Pllakata përkujtimore e Nënë Terezës në Becej të Serbisë

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, mori pjesë në Meshën Episkopale të organizuar nga Kisha e Virgjëreshës Marie.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, mori pjesë në Meshën Episkopale të organizuar nga Kisha e Virgjëreshës Marie, në qytetin e Beçej, provinca e Vojvodinës në Serbi.

Në Meshën kremtuese u përurua Pllakata përkujtimore e Nënë Terezës.

POSTIMI I AMBASADËS

Ambasadori Canaj mori pjesë në Meshën Episkopale të organizuar nga Kisha e Virgjëreshës Marie, në qytetin e Beçej. Në Meshën kremtuese u përurua Pllakata përkujtimore e Nënë Terezës.

Në këtë ceremoni, të organizuar nga Famulltari i Famullisë së Zonjës Marie në Obeç, Laszlo Fuderer,foli Ipeshkëvi Z. Fazekas Ferenc, i cili nënvizoi rolin e kontributin human në ndihmë të të varfërve, njerëzve në nevojë e të sëmurëve të Nobelistes shqiptare të Paqes, Shenjtërisë Nënë Tereza.

I pranishëm ishte dhe kryetari i Bashkisë së Beçej, Z.Vuk Radojeviç e dhjetëra besimtarë.

Ambasadori Canaj falenderoi drejtuesit e Kishës së Virgjëreshës Marie për këtë Meshë- vlerësimi të Nënë Terezës dhe veçmas kontributin e lobimin e Konsullit të Nderit të Shqipërisë në Hungari, Z.Avni Hafuzi.

Ambasadori Canaj mori pjesë në Meshën Episkopale të organizuar nga Kisha e Virgjëreshës Marie, në qytetin e Beçej. Në…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Monday, May 20, 2024

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1

Global 360

G7 – Papa Françesku u kërkon udhëheqësve të ndalojnë armët e IA-së

Papa Françesku u ka bërë thirrje sot udhëheqësve të Grupit të Shtatë (G7) që të miratojnë një qasje të kujdesshme…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1