Canaj pret Adjalin, UNHCR: Shqipëria model për vendet e tjera për strehimin e afganëve

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Përfaqësuesin e United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR), Soufiane Adjali


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Përfaqësuesin e United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR), Soufiane Adjali

Përfaqësuesi i UNHCR vlerësoi pozitivisht kontributin e Shqipërisë në strehimin dhe ndihmat humanitare ndaj afganëve, që duhet të shërbejë si model edhe për vendet e tjera,

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Mirëprita në Përfaqësi Përfaqësuesin e United Nations High Commissioner for Refugees- UNHCR- Z.Soufiane Adjali, i cili informoi rreth projekteve të menaxhimit të situatave për refugjatët dhe minoritetet në Serbi. Vlerësoi pozitivisht kontributin e Shqipërisë në strehimin dhe ndihmat humanitare ndaj afganëve, që duhet të shërbejë si model edhe për vendet e tjera.

Mirëprita në Përfaqësi Përfaqësuesin e United Nations High Commissioner for Refugees- UNHCR- Z.Soufiane Adjali, i cili…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Monday, February 12, 2024

“Daily Mail”: Mirë se vini në Rivierën Shqiptare – destinacioni i ri i pushimeve me plazhe të pacënuara

Joe Kessel shkruan në të përditshmen britanike “Daily Mail”.

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

“Daily Mail”: Mirë se vini në Rivierën Shqiptare – destinacioni i ri i pushimeve me plazhe të pacënuara

Joe Kessel shkruan në të përditshmen britanike “Daily Mail”.