Ambasadori Canaj takim me Drejtuesin e Zyrës së NATO-s në Serbi

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi njët takim me Drejtuesin e Zyrës së NATO-s në Serbi, Brigadier Gjeneral, Z. Giampiero Romano


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi njët takim me Drejtuesin e Zyrës së NATO-s në Serbi, Brigadier Gjeneral, Z. Giampiero Romano, i cili vlerësoi angazhimin e besueshmërinë 15 vjeçare të Shqipërisë në agendat strategjike e institucionale të Aleancës së NATO-s, kontributin që po jep vendi ynë në sigurinë e stabilitetin e Rajonit të Ballkanit, e më gjerë.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Kënaqësi të prisja në Përfaqësi Drejtuesin e Zyrës së NATO-s në Serbi, Brigadier Gjeneral, Z. Giampiero Romano, i cili vlerësoi angazhimin e besueshmërinë 15 vjeçare të Shqipërisë në agendat strategjike e institucionale të Aleancës së NATO-s, kontributin që po jep vendi ynë në sigurinë e stabilitetin e Rajonit të Ballkanit, e më gjerë.
Z.Romano përgëzoi përpjekjet dhe nismat e Shqipërisë për modernizimin e kapaciteteve të mbrojtjes e sigurisë, që i sherbejnë stabilitetit rajonal e objektivave strategjike të NATO-s.Bashkëbisedimi produktiv vijoi me situatën e raportet Serbi- Kosovë dhe Ballkanin Perëndimor.

Kënaqësi të prisja në Përfaqësi Drejtuesin e Zyrës së NATO-s në Serbi, Brigadier Gjeneral, Z. Giampiero Romano, i cili…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Tuesday, April 23, 2024

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.