Shfaqja e filmave të Xhanfize Kekos në Serbi, ambasadori Canaj takon Panteliç dhe Zelenoviç

“The Tribute to Xhanfise Keko” do të mundësojë shfaqjen në Beograd të pesë filmave të regjizores së famshme


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me Drejtorin e Qendrës Kinematografike të Serbisë, Jugoslav Panteliç dhe drejtuesen e Departamentit të Filmit, Ksenija Zelenoviç.

Sipas njoftimit, palët u dakortësuan për organizimin së shpejti të Eventit: “The Tribute to Xhanfise Keko”, i cili do të mundësojë shfaqjen në Beograd të pesë filmave të regjizores së famshme shqiptare.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Takim tejet produktiv me Drejtorin e Qëndrës Kinematografike të Serbisë, Z. Jugoslav Panteliç dhe drejtuesen e Departamentit të Filmit Znj. Ksenija Zelenoviç. U dakortësuam për organizimin së shpejti të Eventit : “The Tribute to Xhanfise Keko”, i cili do të mundësojë shfaqjen në Beograd të 5 filmave të regjizores sonë të famshme.

Takim tejet produktiv me Drejtorin e Qëndrës Kinematografike të Serbisë, Z. Jugoslav Panteliç dhe drejtuesen e…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Tuesday, January 30, 2024

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…