Bashkëpunimi në qarqe akademike dhe universitare, ambasadori Canaj takon Prof. Dr. Branislav Dordevic

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi zhvilloi një takim me Drejtorin e Institutit Ndërkombëtar për Politikë dhe Ekonomi.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Prof. Dr. Branislav Dordevic, Drejtor i Institutit Ndërkombëtar për Politikë dhe Ekonomi.

Sipas njoftimit të ambasadës shqiptar, bashkëbiseduesit diskutuan mbi intensifikimin e marrëdhënieve dy palëshe në sektorët kërkimorë, shkencor, në fushat e politikës dhe ekonomisë, atë universitar e akademik, etj.

Në fokus ishte gjithashtu, nisja e bashkëpunimit me Institute e qarqe akademike e universitare nga Shqipëria

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË SERBI

Me interes e kënaqësi mirëprita ftesën për takim nga Prof. Dr. Branislav Dordevic, Drejtor i Institutit Ndërkombëtar për Politikë dhe Ekonomi, ku diskutuam mbi intensifikimin e marrëdhënieve dy palëshe në sektorët kërkimorë, shkencor, në fushat e politikës dhe ekonomisë, atë universitar e akademik, etj. Përpos kësaj vlerësova propozimet e Prof.Dr. Dordevic për t’u bërë pjesë e Forumit të këtij Instituti prestigjoz me Ambasadorët e akredituar në Serbi, pjesmarrjen në Konferencat Ndërkombëtare që organizohen nga ky institucion, si dhe nisjen e bashkëpunimit me Institute e qarqe akademike e universitare nga Shqipëria.

Me interes e kënaqësi mirëprita ftesën për takim nga Prof. Dr. Branislav Dordevic, Drejtor i Institutit Ndërkombëtar…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Monday, February 12, 2024

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…