Haradinaj: Krijimi i Asociacionit, rruga e vetme për të arritur tek marrëveshja finale

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se Prishtina nuk duhet të mbetet peng i Asociacionit

Dita e Holokaustit, Osmani: Shqiptarët i mirëpritën refugjatët hebrenj me krahë hapur!

Presidentja Vjosa Osmani bëri homazhe te pllaka përkujtimore për hebrenjtë që u zhdukën në kampet e nazistëve

Çfarë ndodh nëse Kosova nuk nënshkruan marrëveshje me Serbinë?

Ish-ambasadori i Kosovës në Suedi: Kosovës t’i jepet një zotim nga BE, që nëse e nënshkruan marrëveshjen, do t’i jepet statusi kandidatit dhe nga NATO-ja, anëtarësimi në aleancë

SHBA, thirrje Kosovës të pranojë propozimin europian për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i bëri thirrje të martën Kosovës që të pranojë propozimin evropian që u bë i njohur si nisma franko-gjermane për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

Hill: Asosacioni detyrim për Kosovën nga marrëveshja e Brukselit

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, thotë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është obligim

Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell: Presim përkushtim serioz!

Përfaqësuesi i lartë ka informuar ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Osmani takon Papa Françeskun në Vatikan: Selia e Shenjtë të njohë Kosovën!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në audiencë private në Selinë e Shenjtë nga Papa Françesku.

Shqipëria ndihmon Kosovën pas përmbytjeve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, njoftoi se vendi i tij ka nisur për në Kosovë trupa dhe mjete të Forcave të Armatosura

Escobar: Bashkësia ndërkombëtare kërkon që Kosova të themelojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor tha se propozimi franko-gjerman për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi, është rruga më e mirë

Lajçak: Kemi pritur më shumë mirëkuptim për propozimin e BE-së

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë flet pas takimit me Albin Kurtin