Lajçak: Kemi pritur më shumë mirëkuptim për propozimin e BE-së

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë flet pas takimit me Albin Kurtin

Zyrtari i DASH: Përpjekjet e Serbisë për tërheqjen e njohjeve Kosovës, humbje kohe dhe energjie

Këshilltari i lartë Derek Chollet tha se përpjekjet për tërheqjen e njohjeve të Kosovës në bashkësinë ndërkombëtare janë humbje kohe dhe energjie.

KFOR: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e paqëndrueshme dhe e paparashikueshme

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, Angelo Michele Ristuccia, në takimin e krerëve ushtarak të NATO-s në Bruksel

Kurti: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet brenda pak muajsh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se situata në veri të vendit është e qetë për momentin

Kryediplomati i Togos: Kemi tërhequr njohjen e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme, Integrimit Rajonal dhe Diasporës i Togos, Robert Dussey, konfirmoi në në Beograd “mbështetjen e parezervë” për integritetin territorial të Serbisë

Fajon: Sllovenia përkrah dialogun Kosovë-Serbi

Ministrja e Jashtme e Sllovenisë ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të fillojnë negociatat për propozimin franko-gjerman

Kosova, porta e rrugës europiane për Serbinë

Në Samitin BE – Ballkan Perëndimor të mbajtur në Tiranë, Serbia ishte i vetmi vend që deklaroi hapur aleancën me Rusinë

Kosova merr masa mbrojtëse antidamping ndaj disa produkteve serbe

Ministrja e Industrisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka deklaruar se kanë marrë dy vendime për masa mbrojtëse antidamping ndaj produkteve të caktuara të importuara nga Serbia.