Osmani takim me Vuçiç: S’ishte i interesuar për paqe

Franca e Gjermania i kërkuan Kosovës dhe Serbisë të mbajnë zgjedhje të reja në komunat e veriut, aty ku prej disa ditësh janë rritur tensionet

Begaj-Van der Bellen: Dialogu, rruga e vetme për Kosovën dhe Serbinë!

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, pret presidentin e Austrisë, Alexander Van der Bellen

Borrell: Kosova dhe Serbia u pajtuan për zbatimin e planit europian

Pas rreth 12 orë bisedimesh që i cilësoi të vështira, palët janë pajtuar të respektojnë të gjitha pikat e planit europian

Prapaskenat e komplotit serb për të vrarë ish-senatorin zviceran Dik Marti

“Temps Présenta”, emisioni televiziv zviceran ka zbërthyer komplotin për eliminimin e ish-senatorit zviceran

Haradinaj: Krijimi i Asociacionit, rruga e vetme për të arritur tek marrëveshja finale

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se Prishtina nuk duhet të mbetet peng i Asociacionit

Çfarë ndodh nëse Kosova nuk nënshkruan marrëveshje me Serbinë?

Ish-ambasadori i Kosovës në Suedi: Kosovës t’i jepet një zotim nga BE, që nëse e nënshkruan marrëveshjen, do t’i jepet statusi kandidatit dhe nga NATO-ja, anëtarësimi në aleancë

SHBA, thirrje Kosovës të pranojë propozimin europian për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, i bëri thirrje të martën Kosovës që të pranojë propozimin evropian që u bë i njohur si nisma franko-gjermane për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

Hill: Asosacioni detyrim për Kosovën nga marrëveshja e Brukselit

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, thotë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është obligim

Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell: Presim përkushtim serioz!

Përfaqësuesi i lartë ka informuar ministrat e Jashtëm të BE-së për ecurinë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Escobar: Bashkësia ndërkombëtare kërkon që Kosova të themelojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor tha se propozimi franko-gjerman për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi, është rruga më e mirë