Kosova merr masa mbrojtëse antidamping ndaj disa produkteve serbe

Ministrja e Industrisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka deklaruar se kanë marrë dy vendime për masa mbrojtëse antidamping ndaj produkteve të caktuara të importuara nga Serbia.

Kurti takim lamtumire me Kosnett: SHBA partnere dhe aleate e pazëvendësueshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilloi një takim lamtumire me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett.

Vjosa Osmani, telefonatë me zv/presidenten amerikane, Kamala Harris

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një telefonatë me zv/presidenten amerikane, Kamala Harris.

Mbërrin grupi tretë i afganëve në Kosovë

Deri më tani, Kosova ka strehuar 355 afganë, të cilët do të qëndrojnë përkohësisht në Kosovë.

Mbërrin në Kosovë grupi i dytë me shtetas afganë

Në Kosovë tashmë janë strehuar 111 qytetarët e parë afganë, të cilët kanë ikur nga shteti i tyre, pasi talibanët morën kontrollin

SHBA i dhuron Kosovës 55 automjete ushtarake

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i dhuruan Kosovës 55 automjete ushtarake, të cilat do të ndihmojnë FSK-në që të forcojë kapacitetet për ruajtjen e garantimin e paqes.

Madeleine Albright: Jam mirënjohëse ndaj Shqipërisë dhe Kosovës për strehimin e refugjatëve afganë!

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madaleine Albright, i ka shprehur mirënjohjen Shqipërisë për vendimin për të strehuar afganë të rrezikuar nga talebanët.

Kosova nderon me Medalje Presidenciale djalin e ndjerë të Presidentit Joe Biden

Në një ceremoni të posaçme në Prishtinë, Kosova nderoi me Medaljen Presidenciale për Sundim të Ligjit, Beau Biden, të birin e Presidentit amerikan, Joe Biden.

Joe Biden: Djali im, Beau, punoi në Kosovë me zemër dhe ra në dashuri me të!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të ndajë të dielën Medalje Presidenciale për Sundim të Ligjit për Beau Biden, djalin e ndjerë të presidentit amerikan, Joe Biden.