Nikolla takon Mendes: Shkëmbyem përvojat e bashkëpunimit mes parlamenteve

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, takohet me Zëvendëskryeministren dhe Ministre për Çështjet Parlamentare të Portugalisë, Ana Catarina Mendes


Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, u takua me Zëvendëskryeministren dhe Ministre për Çështjet Parlamentare të Portugalisë, Ana Catarina Mendes, gjatë vizitës së saj zyrtare në Portugali.

Postimi i Nikollës

Me Zëvendëskryeministren dhe Ministre për Çështjet Parlamentare të Portugalisë, znj. Ana Catarina Mendes, diskutuam çështje të kontrollit parlamentar, marrëdhënieve mes qeverive dhe shkëmbyem përvojat e bashkëpunimit mes parlamenteve e ministrive për çështjet parlamentare.

Kjo përvojë bashkëpunimi është e dobishme, sidomos gjatë procesit të negociatave të pranimit. Shfrytëzimi i praktikave të mira të 🇵🇹 do të jetë një vlerë e shtuar e procesit të anëtarësimit të 🇦🇱 në 🇪🇺.

Kënaqësi të dëgjoja përgëzimet për arritjet e Shqipërisë në politikat për barazinë gjinore dhe pjesëmarrjen e lartë e cilësore politike të grave e vajzave.
🇦🇱🇪🇺🇵🇹

Me Zëvendëskryeministren dhe Ministre për Çështjet Parlamentare të Portugalisë, znj.Ana Catarina Mendes, diskutuam…

Posted by Lindita Nikolla on Friday, January 20, 2023

Sulmi kibernetik nga Irani, Shqipëria plan strategjik për sigurinë e informacionit

Autoritetet publikuan sot planin strategjik për sigurinë e informacionit, pas sulmit kibernetik të ardhur prej Iranit

Global 360

A do të ndikojë tërmeti në zgjedhjet e 14 majit në Turqi?

Erdogan ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme tre-mujore pas katastrofës së tërmetit vdekjeprurës.

Diplovista

Ambasadori Alastair King-Smith: Shqipëria historikisht është lidhur me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Alastair King-Smith, në një intervistë mbrëmjen e sotme për Grida Dumën në “Top Story”, ka…

Gjeopolitika

Erdogan: Nuk ka anëtarësim në NATO për Suedinë!

Deklarata e vjen pas protestës së mbajtur në Stokholm, ku u dogj edhe një kopje e Kuranit, librit të shenjtë…

OPED

“Serbia 2022”, në gjunjë nga Moska dhe barikadat antiperëndimore!

Gjeneral Piro Ahmetaj është ekspert për SK, Rajonin dhe NATO, Zv/Pesident i Këshillit të Atlantikut dhe Ish: Këshilltar i Presidentit të…

Profil

Mit’hat Frashëri, avokati i shquar i Shqipërisë

Kemi marrë nga një shqiptar i Amerikës, Z. Lumo Skëndo, një thirrje në favor të pavarësisë së vendit të tij…

Masmedia

Si shpëtoi për 30 vjet Matteo Messina Denaro, kryemafiozi i Cosa Nostra

Kreu i Cosa Nostra-s dhe i arratisuri kryesor italian nuk gjendej prej 30 vitesh, edhe pse tashmë diheshin shumë gjëra…