Hasani në Bruksel, pjesë e samitit BE-Ballkani Perëndimor

Kryediplomati shqiptar do të jetë pjesë e panelit të parë “Zgjerimi i BE-së: një urgjencë e re gjeopolitike”.

Hasani në Këshillin Ministror të OSBE-së: Partneritet për adresimin e sfidave të përbashkëta të sigurisë

Hasani zhvilloi takime dypalëshe me José Manuel Albares, Dominique Hasler, Laurence Boone dhe Murat Nurtleu.

Hasani nënshkruan deklaratën e Shkupit: Lufta kundër korrupsionit, prioritet

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani nënshkroi sot në Shkup deklaratën e Përbashkët për Luftimin e Korrupsionit në Evropën Juglindore

Hasani: Shqipëria vazhdon të punojë fort për një Ballkan Perëndimor të qëndrueshëm dhe paqësor

Fjala e tij në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që po mbahet në Shkup të Maqedonisë së Veriut

Samiti i OSBE, Hasani replikon me Lavrovin

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, mori pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që u mbajt në Shkup të Maqedonisë së Veriut.

Hasani takim me Sekretarin e Jashtëm britanik, Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtëm po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së,

Lehtësohet lëvizja e shtetasve shqiptarë nga Shqipëria drejt SHBA dhe anasjelltas

Në dakordësi dhe bashkëpunim me Departamentin e Shtetit, tani shtetasit shqiptarë mund të udhëtojnë drejt SHBA edhe nëse pasaporta e tyre skadon në 6 muajt e fundit përpara udhëtimit.

Hasani takime me homologë: Si aleatë të NATO-s, të përkushtuar për sigurinë rajonale dhe evropiane

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka zhvilluar një sërë takimesh me homologë të tij

Hasani në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s: Mbështetje për praninë e shtuar në Kosovë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani mori pjesë në Bruksel, në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s.

111-vjetori i Pavarësisë, Hasani: Shqipëria faktor stabiliteti dhe orientimi euroatlantik në rajon

Më 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur