Hasani: Diplomacia ekonomike, në fokus të prioriteteve të MEPJ për 2024

Ministri i Jashtëm: Diplomacia shqiptare në 2023, periudhë e paprecedentë arritjesh dhe suksesesh.

Diplomacia dhe media, Hasani koktej me gazetarët

Ministri i Jashtëm shpalosi para gazetarëve vizionin e ministrisë, veçanërisht në “Diplomacinë Ekonomike”.

Tirana përzgjidhet si “Kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës dhe Dialogut 2025”, Hasani: Vizioni evropian do të shfaqë tolerancën

Pas titujve si Kryeqyteti Evropian i Rinisë dhe Qyteti Evropian i Sportit, Tirana është shpallur edhe si Kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës dhe Dialogut për vitin 2025.

Hasani: Lidhje e fortë dhe partneritet strategjik me Turqinë

Në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) në Kryeministri u organizua sot aktiviteti për 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Shqipërisë dhe Turqisë.

Shqipëria merr kryesimin e Kartës A-5, Hasani: Prioritet zhbllokimit të ngërçit për anëtarësimin e Kosovës

Shqipëria merr nga 1 janari 2024, kryesimin njëvjeçar të Komisionit të Partneritetit të Kartës SHBA-Adriatike (A-5).

Hasani takon Guterres: Shqipëria e palëkundur në angazhimin ndaj prioriteteve të OKB

Ministri i Jashtëm zhvilloi një takim në Nju Jork me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB

Hasani fton shqiptarët e Luginës së Preshevës për unitet në zgjedhjet e 17 dhjetorit

Të dielën, më 17 dhjetor, shqiptarët e Luginës së Preshevës do të votojnë për të zgjedhur deputetët shqiptarë për Kuvendin e Serbisë

100-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-Turqi, Ministria e Jashtme: Partneriteti strategjik më i fortë se kurrë

Shqipëria dhe Turqia janë kontribuues për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Ballkan

Hasani në OKB: Fuqizim i të rinjve për të nesërme më të ndritshme!

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, kryesoi takimin e Këshillit të Sigurimit të OKB

Mbyllja e mandatit 2-vjeçar të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit, Hasani vizitë në Nju Jork

Shqipëria mbyll më 31 dhjetor mandatin e saj 2-vjeçar si anëtar jo i përhershëm i Këshillit të Sigurimit.