Hasani takim me homologët e rajonit në Mynih: Përshpejtim i integrimit evropian

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani i pranishëm në Konferencën e Sigurisë në Mynih pati takime me homologët Mariya Gabriel, Donika Gërvalla-Schwarz, Ian Borg, Grlic Radman.

Hasani: Shqipëria, mbështetëse e promovuese e Kosovës në strukturat ndërkombëtare

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani uroi sot Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Vizita e Blinken në Tiranë, Hasani: Shqipëria ka treguar që është faktor stabiliteti

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u shpreh sot se vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Tiranë është një gur kilometrik që vjen pas angazhimit të rëndësishëm që ka treguar Shqipëria.

Nënshkrimi i memorandumeve SHBA-Shqipëri, Hasani: Një tjetër hap përpara në partneritetin tonë

Dy Memorandume Mirëkuptimi mbi Shkëmbimin Akademik Fulbright dhe Kundër Manipulimit të Informacionit të Shtetit të Huaj

Hasani: Shqipëria në Këshillin e Sigurimit bashkoi kontributin me aleatët në të mirë të paqes

Shqipëria përfundoi mandatin e saj si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për vitet 2022 – 2023.

MEPJ: Ja kur hyn në fuqi marrëveshja me Italinë për njohjen e sigurimeve shoqërore!

Shqipëria dhe Italia nënshkruan në datën 6 shkurt marrëveshjen për njohjen e sigurimeve shoqërore.

Nënshkruhet marrëveshja me Italinë për sigurimet shoqërore, përfitojnë mbi 500 mijë shqiptarë

Nënshkrimi i marrëveshjes u bë në Romë nga ministri i Jashtëm Igli Hasani si dhe ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani.

Hasani takon Terzin: Rritje e mëtejshme e partneritetit strategjik Shqipëri-Itali

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u takua në Romë me senatorin Giulio Terzi

Hasani vizitë në Itali, finalizohet marrëveshja për njohjen reciproke të kontributit për sigurimet shoqërore

Vizita e ministrit Hasani në Itali shënon një angazhim të thelluar për zgjerimin e bashkëpunimit me Italinë në fusha me interes reciprok

Hasani: Marrëdhënie të shkëlqyera me Turqinë në çdo fushë

Kryediplomati shqiptar vlerësoi edhe mbështetjen e Turqisë për njohjen e Kosovës në arenën ndërkombëtare