Miratohet draftmarrëveshja për ndërtimin e sheshit fundor të Bulevardit të Ri në Tiranë

Për realizimin e këtij projekti, Bashkia e Tiranës do të përfitojë një grant prej 11 milionë USD, i bërë i mundur përmes Ambasadës së Katarit në Tiranë.

Këshilli bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Ecole 42 është një program edukimi pa tarifë, i themeluar fillimisht në Paris, në vitin 2013.

Spiropali pret ambasadorin e OSBE, dislutime për reformën zgjedhore

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot kryetarin e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadorin Michel Tarran.

Balla: Zyra e IdentiTek në Himarë e hapur çdo ditë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ishte në zyrat e “Identitek” ku u njoh nga afër me masat e marra për lehtësimin e procesit

Peleshi: Efektivët e Batalionit Komando, nivel të lartë përgatitjeje në stërvitjen ujore “Pashalimani 24”

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ndau foto nga kjo stërvitje, teksa theksoi se, efektivët e Batalionit Komando po tregojnë nivel të lartë përgatitjeje.

Nënshkruhet marrëveshja mbi përmirësimin e funksioneve parlamentare dhe proceseve zgjedhore

Kuvendi, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe Qeveria e Zvicrës nënshkruan sot marrëveshjen mbi përmirësimin e funksioneve parlamentare dhe proceseve zgjedhore.

Strategjia e re Kundër Korrupsionit 2024-2030, Pirdeni: Shtrirje kapilare e edukimit antikorrupsion

Ministri i Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin, Adea Pirdeni prezantoi sot përpara 30 institucioneve shtetërore draftin për Strategjinë Ndërsektoriale Kundër Korrupsionit 2024-2030

Katër shtetas të rinj betohen për shtetësinë shqiptare, Veliaj: Bashkohemi në një skuadër, me misionin për të çuar Tiranën përpar

Katër qytetarë të kombësive të ndryshme kanë marrë nënshtetësinë shqiptare, duke u bërë tashmë pjesë e asaj që kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj e cilësoi si “skuadra shqiptare”.

Rama: Super energjia e Kanioneve të Osumit

Kanionet e Osumit në Berat janë shndërruar në një destinacion turistik gjithmonë e më të pëlqyer për aventurierët e sporteve të adrenalinës.

Bashkia e Tiranës, 3 bursa për studentët në Kolegjin e Europës, Veliaj: Investim që do ia rikthejnë qytetit me dijen e tyre

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u takua me studentët e Kolegjit të Europës, të cilët kanë fituar bursë studimi nga Bashkia e Tiranës.