Tavo në Vranisht: Pajisje me certifikata pronësie për të gjithë banorët

Kandidati i Partisë Socialiste për kryetar bashkie në Himarë, Vangjel Tavo zhvilloi sot një takim me banorë të Vranishtit.

KE: Shqipëria ka zbatuar një reformë thelbësore në drejtësi

Shqipëria ka zbatuar një reformë thelbësore në drejtësi që nga viti 2016 dhe i gjithë sistemi i drejtësisë është ristrukturuar dhe verifikimi i të gjithë gjyqtarëve dhe prokurorëve ka forcuar llogaridhënien

Nisma “Studio në Shqipëri”, Manastirliu: Universitetet shqiptare partneritete me institucione prestigjioze europiane

“Studio në Shqipëri” është nisma e re e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, në bashkëpunim me universitetet për të informuar maturantët mbi potencialin dhe mundësitë që ofrojnë programet e studimit.

Besnik Dervishi propozohet Komisioner për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale

Këshilli i Ministrave i propozoi sot Kuvendit kandidaturën e Besnik Dervishit për Komisioner për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale.

Sheshi fundor te “Bulevardi i Ri”, Veliaj: Firmoset marrëveshja për grantin 11 milionë euro me Fondin e Katarit

Bashkia e Tiranës dhe Fondi për Zhvillim i Katarit firmosën sot marrëveshjen për grantin 11 milionë euro, për realizimin e sheshit fundor te Bulevardi i Ri.

Çuçi: Votimi i emigrantëve me postë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste: Numërimi do të bëhet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve

Lufta kundër pastrimit të parave, Balluku: Miratimi i strategjisë i jep vendit 1.5 mln euro nga Plani i Rritjes

Dokumenti i “Strategjisë kombëtare për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimin e terrorizmit 2024 -2030” përmes “Planit të Veprimit” adreson gjashtë objektiva madhor

Muzhaqi: Rinia në qendër të reformave për Ligjin e Rinisë dhe Vullnetarizmit

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët vazhdon konsultimet për të formësuar ligjin “Për Rininë” dhe “Për Vullnetarizmin”

Nikolla uron Mcallister për rizgjedhjen kryetar i Komisionit të Jashtëm të PE

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla uroi eurodeputetin David Mcallister për rizgjedhjen si kryetar i Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian.

Sulejmani – Hammond: AMP, institucion civil dhe tërësisht i hapur për qytetarët

Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore, Florian Sulejmani priti në takim shefen e Zyrës së Sigurisë, por aktualisht edhe zv.shefe e Misionit (e komanduar), e Ambasadës së SHBA, Kathryn Hammond.