Veliaj: Ajo që na bashkon sot është kulti i përbashkët i atdheut

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, organizon pritje në Pallatin e Brigadave për 111-vjetorin e Pavarësisë

Parada e shqiptarëve, Atifete Jahjaga për Veliajn: Me ide kreative dhe inovative çdo vit

Tirana do të presë nesër një paradë të madhe, ku shqiptarë nga e gjithë bota do të parakalojnë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Balla në Londër: Rezultatet e marrëveshjes së firmosur një vit më parë, mbresëlënëse

Ministri i Brendshëm deklaroi se për Britaninë e Madhe, çështja e imigracionit të paligjshëm të shqiptarëve përmes kalimit të kanalit nuk ekziston më.

Parada e Pavarësisë, Kepi-Veliajt: Krenar që Bashkia e Tiranës bashkëpunon me “Albanian Roots”

Presidenti Marko Kepi: “Këto janë ditët më të mira të shqiptarisë!”

Parada e 28 Nëntorit, Veliaj: Tirana, kryeqyteti i të gjithë shqiptarëve!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës fton të gjithë të vijnë në Tiranë dhe të shijojnë këtë ngjarje fantastike.

Marrëveshja për emigrantët me Italinë, Rama: Është 100% në kuadrin e BE

Sipas marrëveshjes, 3 mijë emigrantë do të vijnë çdo muaj në Shqipëri në një qendër pritjeje të financuar nga Italia.

Edhe Ferizaj në Paradën e 28 nëntorit, Veliaj: Tirana, një zemër kuq e zi!

Kryetari i Komunës, Agim Aliu: Tok së bashku do të festojmë në Tiranën e shumëdashur nga të gjithë

Përfundon “screening”, Hasani: Shqipëria tjetër hap të rëndësishëm në procesin e integrimit

Ky proces zgjati për 14 muaj me 777 prezantime, me përfshirjen e mbi 1500 ekspertëve shqiptarë dhe 1000 ekspertëve të Komisionit Evropian

Begaj: Durrësi, qyteti i parë i Rilindjes sonë!

Presidenti i Republikës mori pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Durrës, në përkujtim të 26 Nëntorit 1912.

28 Nëntori, Rama: Shqiptarët nga të katër anët në një paradë të vetme

Kryeministri Edi Rama publikoi në rrjete sociale pamjet 3D si do të zhvillohet parada