Dredha: Projekti për portin e hidroplanëve, përvojë unike për turistët në Vlorë

Kryetari i bashkisë së Vlorës, Ermal Dredha zhvilloi një takim me përfaqësuesit e Hellenic Seaplanes dhe Hellenic Water Airports në Janinë, Greqi.


Kryetari i bashkisë së Vlorës, Ermal Dredha zhvilloi një takim me përfaqësuesit e Hellenic Seaplanes dhe Hellenic Water Airports në Janinë, Greqi.

Gjatë takimit ata diskutuan për planet për ndërtimin e portit të hidroplanëve në Vlorë.

Dredha tha se “ky projekt do të transformojë infrastrukturën tonë turistike dhe do të ofrojë një përvojë unike, të shpejtë, fleksibël dhe të sigurt udhëtimi për qytetarët dhe vizitorët e Vlorës, duke i afruar më shumë me bukuritë e Vlorës dhe të Shqipërisë”.

Qyteti bregdetar i Vlorës pret çdo vit turistë nga vende të ndryshme të botës, të cilët zgjedhin të zbulojnë bukuritë e fshehura të bregdetit jonian. (ATSH)

Lexo më shumë nga

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.