Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.


Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, shkruan se Shqipëria është shembull i bukur tolerancës ndërfetare dhe harmomisë.

Ajo ka qenë e ftuar në disa darka iftari.

“Gjatë Ramazanit unë u ftova në darka iftari të organizuar nga Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, ministri i Jashtëm Igli Hasani dhe krerët e komuniteteve myslimanë dhe bektashi. Pa asnjë dyshim, Shqipëria është shembull i bukur tolerancës ndërfetare dhe harmomisë. Gëzuar Ramazanin. Ramadan kareem”, shkruan ambasadorja Peleg në postimin e saj në rrjetin social “X”.

POSTIMI I AMBASADORES

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…