Kumbaro: 14 evente plot adrenalinë, art dhe festa tradicionale për fundjavën

Tourism Events of Albania është aplikacioni i parë i krijuar në Shqipëri, si një kalendar për të gjitha eventet


14 evente plot adrenalinë, aventurë, frymëzim muzikor, art teatral e festa tradicionale ju dhuron si paketë turistike kulturore për të kaluar bukur këtë fundjavë aplikacioni TEA.

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro paraqiti ngjarjet kryesore të fundjavës në rrjetet sociale duke i ftuar të gjithë të jenë pjesë e tyre.

“Eventet e përzgjedhura nga Agjencia Kombëtare e Turizmit janë të shpërndara në atraksione të rëndësishme të Shqipërisë Turistike, si Ura e Mesit në Drisht të Shkodrës, Kalanë e Shkodrës, Voskopojën e bukur, Elbasan Tiranë, e Kolonjë”, u shpreh Kumbaro.

“Dëfrehuni dhe shijoni këto ditë të bukura të shtatorit me eventet e Aplikacionit TEA!”, shkroi Kumbaro.

Aplikacioni TEA mund të shkarkohet në “Play Store” për celularët Androit dhe “Apple Store”, për telefonat “Iphone”. Tourism Events of Albania është aplikacioni i parë i krijuar në Shqipëri, si një kalendar për të gjitha eventet që jetësohen në Shqipëri.

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!