Kuvendi miraton dekretet, Igli Hasani ministër i Jashtëm

Kuvendi votoi me shumicë votash dekretet e Presidentit për shkarkim dhe emërim të disa ministrave.


Kuvendi miratoi sot ndryshimet në qeveri.

Kuvendi votoi me shumicë votash dekretet e Presidentit për shkarkim dhe emërim të disa ministrave.

Kështu, Kuvendi miratoi me 95 vota pro dhe 1 kundër shkarkimin nga detyra të ministres për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

Kuvendi miratoi me 110 vota pro shkarkimin e ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu.

Kuvendi miratoi me 99 vota pro, 3 kundër dhe 1 abstenim shkarkimin e ministres së Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Kuvendi miratoi me 107 vota pro, shkarkimin e ministres së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca.

Kuvendi miratoi me 102 vota pro dhe 4 kundër, shkarkimin e ministres së Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali.

Kuvendi miratoi me 98 vota pro, 2 abstenime dhe 2 kundër shkarkimin e ministres së Shtetit për Standardet dhe Shërbimet, Milva Ekonomi.

Kuvendi miratoi me 73 vota pro dhe 35 kundër emërimin e Arbian Maznikut si ministër Shteti për Pushtetin Vendor.

Kuvendi miratoi me 73 vota pro, 1 abstenim dhe 32 kundër emërimin e Albana Koçiut si ministre e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale.

Kuvendi miratoi me 74 vota pro dhe 33 kundër emërimin e Igli Hasanit si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Kuvendi miratoi me 72 vota pro, 1 abstenim dhe 35 kundër emërimin e Ogerta Manastirliut si ministre e Arsimit dhe Sportit.

Kuvendi miratoi me 73 vota pro dhe 27 kundër emërimin e Anila Denajt si ministre e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural,

Kuvendi miratoi me 95 vota pro, 1 abstenim dhe 5 kundër projektvendimin “Për lirimin nga detyra të Ervin Metes si kryetar i Bordit të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare si dhe nga funksioni i Drejtorit të Përgjithshëm Ekzekutiv”.

Shën Naumi i Premtuar!

Cfarë e detyroi Zogun të lëshojë këtë territor të bukur me një artefakt të tillë historik në duart e sllavëve…

Global 360

Papa Françesku: Të mos përdoren lëndët djegëse të papërpunuara!

Kreu i Selisë së Shenjtë i bërë këto deklarata para një Samiti për Klimën që po mbahet në Dubai

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

Shën Naumi i Premtuar!

Cfarë e detyroi Zogun të lëshojë këtë territor të bukur me një artefakt të tillë historik në duart e sllavëve…

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Shën Naumi i Premtuar!

Cfarë e detyroi Zogun të lëshojë këtë territor të bukur me një artefakt të tillë historik në duart e sllavëve…