Kryediplomati kinez Wang Dexin takon ministren e Shëndetësisë

Të dy palët shkëmbyen mendime për forcimin e bashkëpunimit shëndetësor mes dy vendeve.

United Nations Albania rikonfirmon mbështetjen ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Koordinatorja e Përhershme e OKB-së në Shqipëri, Fiona McCluney, u takua me Ministren e re të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu

Tetori Rozë/ Koçiu dhe Balluku në Bulqizë, mesazh sensibilizimi: Kryeni diagnostikimin për kancerin e gjirit

Muaji i ndërgjegjësimit ndaj rrezikut të kancerit të gjirit

Kuvendi miraton dekretet, Igli Hasani ministër i Jashtëm

Kuvendi votoi me shumicë votash dekretet e Presidentit për shkarkim dhe emërim të disa ministrave.

Manastirliu: Mbi 50 mijë pushues dhe turistë morën shërbim në qendrat shëndetësore verore

Në të gjithë vendin në këto qendra shëndetësore verore ofrohen shërbime, vizita, konsulta, mjekime

Manastirliu: Agjenci Kombëtare për kontrollin e subjekteve që do të prodhojnë kanabisin mjekësor dhe industrial

Manastirliu: Nuk do të lejohet përdorimi i produkteve të kanabisit për qëllime mjekësore në Shqipëri

Manastirliu: Spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme, një investim për shërbim akoma më cilësor

Spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme në Spitalin Universitar të Traumës është një investim i qeverisë shqiptare

Marrëveshja, Manastirliu: Dritare e re për realizimin e transplantit të organeve në Shqipëri

Në Romë, Itali u firmos marrëveshja trepalëshe mes Universitetit të Mjekësisë Tiranë, Universitetit Tor Vergata të Romës dhe Universitetit “G. D’Annunzio” të Chieti-Pescara, për bashkëpunimin në fushën e transplantit të organeve.

Manastirliu, takim me kreun e OBSH-së: Fuqizim i sistemit shëndetësor ndaj emergjencave

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu zhvilloi sot një takim në Gjenevë me drejtorin e përgjithshëm të OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus