100-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-Turqi, Ministria e Jashtme: Partneriteti strategjik më i fortë se kurrë

Shqipëria dhe Turqia janë kontribuues për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Ballkan

Hasani takim me Sekretarin e Jashtëm britanik, Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtëm po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së,

Hasani: Shqipëria, çmos për të përmbushur objektivat e vendosura nga BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani,, ka marrë pjesë në takimin e ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Hasani takim me Komisionerin Oliver Varhelyi

Hasani zhvilloi sot një takim me Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi

Hasani: Spanja, mbështetje Shqipërisë në rrugën e integrimit evropian

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani, zhvilloi sot një takim me homologun spanjoll, Jose Manuel Albares,

Hasani: Evakuohen shtetasit e parë shqiptarë nga Gaza

Ministri i Jashtëm: Pesë shtetasit shqiptarë tashmë ndodhen të sigurt jashtë zonës së konfliktit.

Hasani: Shqipëria, qasje të re ndaj sulmeve kibernetike

Ministri i Jashtëm: “Ngremë një Akademi Kombëtare Dixhitale dhe Kibernetike”

Hasani: Shqipëria mbështet Izraelin në të drejtën e tij legjitime për vetëmbrojtje

Ministri i Jashtëm ishte i pranishëm në debatin e Këshillit të Sigurimit, në Nju-Jork për situatën në Lindjen e Mesme

Hasani: Gati për konferencën e dytë ndërqeveritare Shqipëri-BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, ka marrë pjesë në forumin e hapur me temë “Zhbllokimi i progresit: E ardhmja evropiane e Ballkanit Perëndimor”.

Hasani: Realizimi i objektivave të Procesit të Berlinit kërkon angazhim gjithëpërfshirës

Ministri i Jashtëm: Duhen krijuar politika, strategji e kuadër ligjor për të bërë të mundur këto reforma