Osmani falënderon Erdoganin për mbështetjen ndaj Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani gjatë pjesëmarrjes në Forumin Diplomatik të Antalisë u takua edhe homologun e saj turk Recep Tayyip Erdogan

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalias

Me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi

Erdogan, videomesazh për samitin e Ukrainës në Tiranë: Zgjidhje me diplomaci, mundësi dialogut

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, iu drejtua me një videomesazh përshëndetës samitit Ukrainë – Europa Juglindore, që zhvillohet sot në Tiranë

Rama ndan momentin e veçantë me Erdogan: Fotoja e ditës

Kryeministri Edi Rama përcolli foton e ditës me Presidentin turk, Erdogan, ndërsa ky i fundit e priti në hyrje të institucionit

Rama pritet me ceremoni zyrtare nga Erdoğan

Në kuadër të forcimit të mëtejshëm të bashkëpunimit mes Turqisë dhe Shqipërisë do të nënshkruhen në vijim disa marrëveshje dhe memorandume mirëkuptimi

Rama vendos kurorë në Mauzoleumin “Mustafa Kemal Atatürk”

Kryeministri shqiptar nderon figurën e reformatorit të madh të Turqisë

Rama vizitë zyrtare në Turqi, do të pritet nga Presidenti Erdogan

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Turqi me ftesë të presidentit Recep Tayyip Erdoğan.

Erdogan mbërrin në Athinë nën masa të jashtëzakonshme sigurie

Erdogan do të takohet me presidenten e Republikës së Greqisë, Katerina Sakellaropoulou dhe kryeministrin Kyriakos Mitsotakis.

Erdogan: Jemi krenarë që sot festojmë 100-vjetorin e Republikës sonë

Presidenti i Republikës së Türqisë, Recep Tayyip Erdogan ka shkruar një mesazh urimi me rastin e 100-vjetorit të Republikës së Turqisë.

Erdoğan nënshkruan protokollin për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Presidenti i Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan, nënshkroi protokollin për anëtarësimin e Suedisë në NATO.