Rama mesazh Mitsotakisit me fjalët e Naim Frashërit: Është koha e lirisë, të fala nga unë dhe shqiptarët e Greqisë

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me komunitetin shqiptar iu drejtua me një mesazh homologut të tij grek, Kyriakos Mitsotakis.

Rama për “Ligjin e Luftës”: Me dialog e mirëkuptim mund të zgjidhim të gjitha çështjet e mbetura

Rama shprehu keqardhje për faktin se këto ngrica ciklike e kanë penguar që të duket edhe progresi i bërë në disa drejtime me rëndësi.

Vizita e Ramës në Athinë, Mitsotakis: S’pengojmë asnjë lider të flasë me bashkatdhetarët e tij

Edi Rama po viziton kryeqytetin grek Athinë të dielën më 12 maj për të folur në një event publik për diasporën shqiptare

Rama në Athinë: Shqiptarët qytetarë, jo më shërbëtorët e tyre të dikurshëm në Greqi

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë kanë qenë gjithnjë shumë më të lidhura

Rama në takimin me shqiptarët: Mirë se ju gjej në shtëpinë tuaj të dytë

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot shqiptarët në Greqi janë sot në shtëpinë e tyre të dytë, në Greqinë fqinje dhe mike.