Papa me qeleshe!

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale foton e Papa Françeskut


Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale foton e Papa Françeskut, i cili mban në duar një qeleshe tradicionale shqiptare me shqiponjën dykrenare.

“Photo of the day”, shkruan kryeministri ndërsa ndan foton e Atit të Shenjtë.

Papa Françesku ka vizituar Shqipërinë në 21 shtator 2014.

Ati i Shenjtë zgjodhi Shqipërinë për të dhënë mesazhet e fuqishme të paqes, të tolerancës, të bashkëjetesës, si dhe për të ndarë emocionet e tij me popullin shqiptar.

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.