Përqafimi i paqes i Papa Franceskut me një palestinez dhe një izraelit

Duartrokitje të mëdha nga e gjithë Arena e Veronas, në këmbë të gjithë pas përqafimit të Papa Françeskut me dy familiarët e viktimave të konfliktit izraelito- palestinez.

Presidenti Begaj i dhuron Papa Franceskut kishën e Rubikut të pikturuar nga Helidon Haliti

Presidenti Bajram Begaj u prit sot në një audiencë të veçantë në Selinë e Shenjtë në Vatikan nga Papa Françesku.

Begaj pritet në një audiencë të veçantë nga Papa Françesku

Presidenti Bajram Begaj u prit në një audiencë të veçantë në Selinë e Shenjtë në Vatikan nga Papa Françesku.

Hasani, audiencë private në Selinë e Shenjtë nga Papa Françesku

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit në Selinë e Shenjtë në një audiencë private nga Papa Françesku.

Papa Françesku: Armëpushimi global është i nevojshëm urgjentisht në Gaza

Papa Françesku në një intervistë ekskluzive për “La Stampa” ka deklaruar se ka nevojën urgjente “për një armëpushim global në Gaza”.

Papa me qeleshe!

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale foton e Papa Françeskut

Gjykata dënon ish-këshilltarin e Papa Françeskut për krime financiare

Një gjykatë e Vatikanit ka dënuar kardinalin italian Angelo Becciu

Spiropali uron Papa Franceskun: Po i jep botës dëshmi prekëse në këto kohë të vështira

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali uroi sot Papa Franceskun në ditën e lindjes.

Papa nxit studentët të punojnë kundër pabarazisë

Papa Françesku ndodhet në një vizitë disa ditore në Portugali.

Papa: Ta kërkojmë perlën e çmuar të takimit me Zotin!

Gjatë kremtimit të lutjes së Engjëllit në Sheshin e Shën Pjetrit, Papa i ftoi besimtarët të mos kënaqen me gjëra të kota