Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe, merr pjesë në Samitin Botëror të Klimës, COP28

Rama është pritur nga Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, President i EBA dhe Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-

Ndarja nga jeta e Kissinger, Rama: Lamtumirë boss!

Kryeministri Edi Rama shprehu sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-Sekretarit amerikan të Shtetit, Henry Kissinger

Rama uron festën e Ditës së Çlirimit: Paçi një ditë të paqtë!

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e Ditës së Çlirimit në një postim në rrjetet sociale.

111-vjetori i Pavarësisë, ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë

Në qytetin e Vlorës, pranë monumentit të Pavarësisë, u zhvillua sot ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë.

Rama: Gëzuar përvjetorin e 111-të të Flamurit të Pavarësisë!

Shqipëria feston sot Ditën e Flamurit, 111-vjetorin e Pavarësisë.

Marrëveshja për emigrantët me Italinë, Rama: Është 100% në kuadrin e BE

Sipas marrëveshjes, 3 mijë emigrantë do të vijnë çdo muaj në Shqipëri në një qendër pritjeje të financuar nga Italia.

28 Nëntori, Rama: Shqiptarët nga të katër anët në një paradë të vetme

Kryeministri Edi Rama publikoi në rrjete sociale pamjet 3D si do të zhvillohet parada

Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe, Rama: Data 22 nëntor do të jetë festë kombëtare

Kryeministri Edi Rama sugjeroi sot që 22 Nëntori, dita e Alfabetit të gjuhës shqipe të jetë një ditë e njohur si festë kombëtare.

Ambasadori Hifzi takim me Kryeminstrin Rama

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, priti Ambasadorin_e Arabisë Saudite, Faisal_Hifzi.

Rama nderon Silvinjon me çmimin “Shqiponja e Artë”

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvio Campos Junior ka qenë i ftuar në Samitin e Diasporës