Prokurimet publike përmes inteligjencës artificiale, Rama: Neutralizojmë një burim korrupsioni

Inovacioni, teknologjia dixhitale dhe inteligjenca artificiale ishin në fokus të episodit të 12-të të sezonit të tretë të PodKastit “Flasim” të kryeministrit Edi Rama, ku të ftuar ishin Denisa Kele, pedagoge dhe Kushtrim Shala. konsulent inovacioni

Rama: Investimet në aeroportin e Rinasit, iu përgjigjen fluksit të shtuar të pasagjerëve

Në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” po punohet për zgjerimin e terminalit, rehabilitimin e pistës dhe shtimin e numrit të vendqëndrimeve të avionëve.

”Le Figaro”: Rama vlerëson partneritetin me Francën

“Nuk mund të jesh pro evropian dhe të mos jesh pro francez”, deklaroi Edi Rama në frëngjisht gjatë një vizite në Elysee

Vizita në Francë, Kryeministri Rama nderohet në ceremoninë zyrtare në Oborrin e Nderit të “Les Invalides”

“Les Invalides”, në Paris është një kompleks i mirënjohur muzeal dhe monumentesh, të lidhura me historinë ushtarake e Francës

Fuqizimi i bashkëpunimit, Rama me Unionin e Sipërmarrësve të Francës

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me Unionin e Sipërmarrësve të Francës, në kuadër të vizitës dyditore në Paris.

Rama: Nis zyrtarisht sezoni i jahteve në Durrës

Kryeministri: “ArtExplorer” premton surpriza edhe për vitin e ardhshëm

Rama mbërrin në Paris: Vizita e parë e këtij niveli në historinë e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Francës

Rama dhe Presidenti francez Macron do të nënshkruajnë disa marrëveshje ndërqeveritare dhe memorandume mirëkuptimi mes vendeve.

Rama në Francë me ftesë të Presidentit Macron

Kryeministri Edi Rama nisi sot një vizitë zyrtare dyditore në Paris, Francë, me ftesë të Presidentit francez Emmanuel Macron.

Kryeministri Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe mbarë botën festojnë sot Fitër Bajramin.

Takimi i Komisionit për Evropën të OBT-së në Tiranë, Rama: Ngre në një tjetër nivel promovimin e Shqipërisë

Shqipëria po mikpret për herë të parë Takimin e 70-të të Komisionit për Evropën të Organizatës Botërore të Turizmit