Ti je dhe do të mbetesh gjiganti i madh, i mirë!

Esse për babain tim, Sokratin, në 70-vjetorin e datëlindjes…

Një jetë si mjek popullor!

87-vjeçari Shefqet Hysa shfrytëzon vetitë shëruese të bimëve

A janë prej ari dekoracionet e qëndismave në tekstile?

Po çfarë thonë historia dhe analizat?

Papa me qeleshe!

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale foton e Papa Françeskut

Dilema!

Çdo kohë ka lojtarin e vet dhe emocionet qe t’i jep futbolli, t’i jep vetëm dashuria….

Italianët e Durrësit/ Një arkitekte dhe një gazetar në kërkim të mundësive të reja

Alesandro është një gazetar, ndërsa Rafaela, një arkitekte, që e viziton shpesh Durrësin

Roli i pordhës në kinema!

Së fundi u la që vendimin ta merrnin ata që ishin edhe më sipër, shokët e Byrosë Politike…

Sulejman Pashë Delvina, atdhetar dhe diplomat i shquar

Sulejman Pashë Delvina, lindi më 5 tetor 1871 në Delvinë dhe vdiq në Vlorë më 1 gusht 1933

Hapet ekspozita për Nënë Terezën, Begaj-Osmani: Trashëgimia e saj vijon të frymëzojë në mbarë botën

Në mjediset e Presidencës u hap sot ekspozita për nder të Nënë Terezës, në ditën e shenjtërimit të saj.

Ëndrra që plasi si fluskë sapuni!

Në janar 1914, kur Princ Vidi përgatitej të vinte në Durrës, gazeta “Il Piccolo” e Triestes intervistoi Faik Konicën