Soreca takon Wisner: Partneritet i fortë BE-SHBA, në mbështetje të Shqipërisë drejt integrimit evropian

I Ngarkuari me Punë i Bashkimit Evropian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca, u takua me Të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e SHBA-së në Tiranë, David Wisner.


I Ngarkuari me Punë i Bashkimit Evropian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca, u takua sot Të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e SHBA-së në Tiranë, David Wisner.

Në takim u diskutua për partneritetin e fortë BE-SHBA, në mbështetje të rrugës së Shqipërisë drejt integrimit në Bashkimin Evropian, njoftuan sot zyra për shtyp e BE dhe ambasada e SHBA.

Ata folën për rëndësinë e vazhdimësisë së përparimit të reformës në drejtësi dhe zbatimin e ligjeve, ashtu si edhe çështjet që kanë të bëjnë me rrugëtimin e Shqipërisë drejt anëtarësimit në BE.

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…