Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Lehtësohet lëvizja e shtetasve shqiptarë nga Shqipëria drejt SHBA dhe anasjelltas

Në dakordësi dhe bashkëpunim me Departamentin e Shtetit, tani shtetasit shqiptarë mund të udhëtojnë drejt SHBA edhe nëse pasaporta e tyre skadon në 6 muajt e fundit përpara udhëtimit.

Blinken uron Shqipërinë: SHBA, krenare që punon me ju!

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka uruar Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë.

Trump në gjyq për një mashtrim 250 milionë dollarësh

Ekziston mundësia që Trump mund të humbasë disa nga pronat që janë bërë pjesë e firmës së markës së tij.

Konsultimet me SHBA, Peleshi: Shqipëria, garant i vlerave demokratike dhe perëndimore

Delegacioni amerikan kryesohej nga Spencer Boyer, zëvendësndihmëssekretarin amerikan të Mbrojtjes për Politikat Evropiane dhe NATO-n.

Escobar: I shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë (REL) se është i shqetësuar me mesazhet që vijnë nga Prishtina

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit tha në Këshillin e Sigurimit theksoi se Rusia po e përdor urinë si armë

Veliaj në SHBA, takim me kyebashkiaken e Xenias, Sarah Mays: Ka qenë vullnetare në Tiranë, në vitet ’90

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ndodhet në Ohajo të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të mbështetur sportistët elitarë të “Tiranës”,

Soreca takon Wisner: Partneritet i fortë BE-SHBA, në mbështetje të Shqipërisë drejt integrimit evropian

I Ngarkuari me Punë i Bashkimit Evropian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca, u takua me Të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e SHBA-së në Tiranë, David Wisner.

Sulm i rëndë rus gjatë vizitës së Blinken në Ukrainë

17 viktima në një qytet të Ukrainës lindore, Zelensky: I qëllimshëm