Gonxhja-Wisner: Angazhim në kulturë, trashëgimi e aftësim profesional

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja, takim me Të Ngarkuarin me Punë të SHBA, David Wisner

Kingji: SHBA mbështetje FA për rritjen e kapaciteteve

Gjeneral major Arben Kingji dhe I Ngarkuari me Punë në Ambasadën Amerikane, David Wisner, ndoqën nga afër stërvitjen

Wisner: Shqipëria, partner fenomenal i popullit të Ukrainës

Në Tiranë u mbajt sot një manifestim në solidaritet me Ukrainën 2 vite nga agresioni rus.

Ambasada e SHBA, detaje nga vizita e Sekretarit Blinken: Reforma në Drejtësi, pjesë thelbësore për rritjen ekonomike dhe integrimin

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë zbardhi sot detaje nga takimet e Sekretarit amerikan të Shtetit gjatë vizitës së tij në Tiranë.

Mete takim me Wisner: Qeveria shqiptare mirëpret rritjen e investimeve amerikane

Ministri i Financave, Ervin Mete, priti të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, David Wisner.

Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike me teknologjinë më të fundit, SHBA: Krenar të qëndrojmë krah Shqipërisë

Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike është tashmë funksionale edhe me mbështetjen e aleatit strategjik të Shqipërisë, SHBA

Pullë përkujtimore në nder të 100-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA

Kjo pullë postare shërben si një prej simboleve të shumta që përshkruajnë lidhjen e fortë mes dy vendeve

111-vjetori i FA, SHBA: Së bashku në promovimin e paqes dhe sigurisë

Ambasada e SHBA në Tiranë uroi Forcat e Armatosura në 111-vjetorin e krijimit të tyre.

Ambasada Amerikane: Dhamë mbi 25 mijë viza!

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë bën të ditur se 2023 shënoi një vit rekord për vizat amerikane.

Wisner në Korçë, njihet me projektet e mbështetura nga SHBA

I Ngarkuari me Punë i SHBA-së në Tiranë, David Wisner, Atasheu i Mbrojtjes Eric Cote dhe familjet e tyre vizituan qytetin e Korçës